Poštovné zdarma při nákupu nad 2 499 Kč ♥

Náš příběh

Nápad vznikl v obýváku!

Jednoho večera jsme se sestrou seděly v obýváku a říkaly jsme si, že těch BASIC KOUSKŮ je v obchodech opravdu hodně, ALE u všech se časem objeví nějaký problém. A tak jsme se rozhodly tvořit naše vlastní basic oblečení.

 

  

STÁLOST TVARU

Stalo se Ti už někdy, že oblečení po vyprání mělo přetočené či posunuté švy, zmenšilo se nebo naopak se vytahalo? Přesně těmto situacím jsme chtěly zabránit u námi šitého oblečení. Proto předepíráme látku, aby se vysrážela. Při stříhání látky, dbáme na to, aby byla každá část oblečení na látce správně umístěna a výsledný kousek byl ušit ve směru pružnosti látky. Jinak by právě došlo po vyprání k posunutí švu. A to nechceme!

 

KVALITNÍ A PŘÍJEMNÉ MATERIÁLY

U triček nemáme rády, když jsou průsvitné. Proto jsme zvolily organickou bavlnu s vyšší gramáží a s přísnou certifikací GOTS! (Nejen o certifikaci GOTS se více dozvíš v našem článku o textilních certifikátech.)

Vždy dbáme na to, aby u našeho oblečení byly použity materiály, které jsou nejenom kvalitní, ale i příjemné na těle. Chceme šít oblečení, ve kterém se budeš cítit skvěle po celý den.

 

KVALITNÍ UŠITÍ ZA ETICKÝCH PODMÍNEK

Nadpis mluví za vše. ♥ Není nám jedno, za jakých pracovních podmínek je naše oblečení ušito. Ceníme si poctivou a pečlivou práci a rozhodně nepodporujeme šití v Bangladéši či v Číně, kde v nepřívětivých podmínkách šijí i děti.

 

 

Nadchly jsme se myšlenkou vytvořit eshop s nabídkou kvalitního basic oblečení, které je základem každého šatníku. U nás to není o kvantitě trendových střihů oblečení, ale právě o kvalitě, díky které nebudeš potřebovat každou sezonu nový šatník. A tak vznikl náš (rodinný!) brand Basicatory - taková laboratory pro basic oblečení. :)

 

Naše nabídka je rozdělena na dvě základní části - vlastní kolekci šitou v České republice a kousky, které osobně vybíráme u zahraničních dodavatelů. Českou kolekci vytváříme od návrhu šablony přes ušití prototypů po vznik konečného výrobku přímo v České republice s naší skvělou švadlenkou.

 

V budoucnu už budeme rozšiřovat pouze ČESKOU KOLEKCI a od zahraničních kousků upouštíme. Na našem začátku jsme měly v české kolekci pouze 1 typ trička a právě proto jsme se rozhodly eshop doplnit o další basic oblečení ze zahraničí.

 

Vždycky jsme však chtěly mít veškeré oblečení navržené a šité v České republice. To ale ze začátku nebylo v našich možnostech, zejména kvůli financím a časové náročnosti tvorby kolekce. Potřebovaly jsme nabrat více zkušeností a zpětných vazeb. 

 

A jen díky Vám všem se naše česká kolekce rozrůstá a můžeme si tak plnit náš sen.

 

 

 

Nákupem na Basicatory podpoříš nejen nás, ale i další české firmy. Mimo naši skvělou švadlenku s dílnou v České republice máme z ČR také:

  • etikety na oblečení,
  • samolepky,
  • recyklovaný obalový materiál 
  • a v neposlední řadě i ekologické krabice,ve kterých k Tobě zásilka putuje.

Více se o nás a o vzniku našeho brandu můžeš dozvědět v tomto článku O nás.

 

  

 

Děkujeme Ti za Tvou podporu a každičký nákup, který u nás uděláš. Moc si toho vážíme a právě díky Tobě můžeme naši značku posouvat neustále dál. ♥

 

 

  

*Basics that don’t make you feel basic*

 

 

Zpět do obchodu